Perşembe, 21 Ekim 2021
.
.
Siyaset

Ak Partili vekillerden kentsel dönüşüm mahallesine ziyaret

AK Parti heyeti kentsel dönüşüm alanı olan Mısri Cami etrafında yaşayan mahalle sakinleri ile mahallede bir araya geldi. Her mahalleliyi dinleyen heyet, mahalle sakinlerinin de taleplerini not etti.

Tarih
Ak Partili vekillerden kentsel dönüşüm mahallesine ziyaret

Afyonkarahisar’da kentsel dönüşümün ilk adımı olan Mısri Cami etrafındaki evler oldu. AK Parti heyeti ikindi namazını Mısri Camiinde kıldı. Daha sonra da mahalle sakinleri ile bir araya geldi. Burada yaşayan mahalle sakinleri heyeti karşılarında görünce kentsel dönüşümden beklentilerini aktardı. Heyet ise vatandaşlara mağdur edilmeyecekleri sözünü verdi.

Tek tek vatandaşlara anlattı, onları dinlediler

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, milletvekilleri Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven’in katıldığı mahalle ziyaretinde herkes tek tek bütün vatandaşları dinledi. Vatandaşlar da il başkanı Uluçay ve milletvekillerine taleplerini iletti.

“Hak sahibi almazsa kiracı alacak, o da almazsa ikinci etap sakinleri alacak”

Ziyarette bir açıklama yapan AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, “Burada ev alma hakkın buradaki hak sahiplerinindir. Eğer buradaki hak sahipleri ev almazsa ikinci hak kiracılara verilecek. Kiracılarda almak istemezlerse üçüncü hakkı ise kentsel dönüşümü planlanan örneğin İmaret Cami üstünde yaşayan vatandaşlara verilecek. Burada kimseyi mağdur etmeyeceğiz. Bunun sözünü defalarca verdi, vermeye devam edeceğiz. Çünkü buralar siyasi bir malzeme haline dönüştürülmek isteniyor. Buna fırsat vermeyeceğiz” dedi.

“Herkesin menfaatini korumak zorundayız”

AK Parti milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu ise “Biz AK Parti olarak millet bahçeleriyle, yeşil alanlarla, kentsel dönüşüm projeleriyle, şehirlerimizin çehrelerini değiştiriyoruz. İnşallah vatandaşlarımız rıza gösterirse ortak bir noktada buluşmamız halinde burada yeni güzel bir yaşanabilir alan yapacağız. Burada biz herkesin menfaatini korumak zorundayız. Bu yüzden titiz bir çalışmanın içerisindeyiz. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız çalışmalarını yapıyor, biz de şehrin milletvekilleri olarak haklarınızın korunması adına elimizden gelen gayreti gösteriyoruz” diye konuştu.

“Milletin hakkını 19 yıldır koruduğumuz gibi şimdi de kimseye yedirtmeyiz”

AK Parti Milletvekili Ali Özkaya da şöyle konuştu; Biz kimsenin hakkını kimseye yedirmeyiz. Kimse de burada gelip insanları ideolojik bir amaçla yönlendirmeye kalkmasın. Biz kimin bu milletin menfaatini düşündüğünü, kimin şov yaptığını gayet iyi biliyoruz. Buralar siyaset malzemesi yapılacak yerler değildir. Burada milletin hakkı vardır, 19 yıldır koruduğumuz bu hakkı şimdi de kimseye yedirmeyiz. Bir metre kare yeri olan da hakkını alacaktır, 10 metre kare yeri olan da.

“Ankara’da başka Afyonkarahisar’da başka”

“Buralar siyasi arenaya dönüştürülecek alanlar değildir” diyen AK Parti milletvekili İbrahim Yurdunuseven de “Birileri kendine siyasi malzeme arıyorsa, bunun yeri kentsel dönüşüm alanları değildir. Riskli binaların yıkımını ve kentsel dönüşümü sağlayan 6306 sayılı kanun ile 5998 sayılı kanunun iptali için Anayasa Mahkemesi'ne gidenlerin burada işi yoktur! Ankara’da başka, Afyonkarahisar’da başka olmaz. Net olursunuz. Biz burada her hak sahibinin hakkını koruyacağız. Buraya kesinlikle üçüncü şahıslar giremeyecek. Burada hak sahibi olanlar bellidir. Eğer onlar da istemezse kiracılara hak verilecektir. Onların da kabul etmemesi halinde ikinci etapta yaşayanlara hak verilecektir” ifadelerini kullandı.  

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE