Perşembe, 21 Ekim 2021
.
.
Siyaset

Eroğlu: “Şehrin en büyük hazinesi esnaflarımızdır”

AK Parti heyeti Uzun Çarşı esnafını ziyaret etti.

Tarih
Eroğlu: “Şehrin en büyük hazinesi esnaflarımızdır”

AK Parti heyeti Uzun Çarşı esnafını ziyaret etti. Kapı kapı gezen heyet, esnafların pandemi sürecinde yaşadıkları sorunları ve önerilerini dinledi. AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, AK Parti milletvekilleri Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven’in katıldığı ziyaretlerde esnaflar beklentilerini iletti. 

“Onlar esnafın malını yağmalayanların alnından öpüyor, biz esnafı baş tacı yapıyoruz”

Ziyaretlerde konuşan AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, “Esnaflarımız Afyonkahisar’ın ekonomisinin can damarıdır. Biliyorsunuz malum kesim gezi olaylarında esnafın malını-mülkünü yağmalarken bunların milletvekilleri de alkış tutuyor, genel başkanları da bu yağmacıların alınlarından öpüyordu. Biz ise esnafımızı baş tacı ve milletin omurgası olarak görüyoruz.

Bizlerle onların arasındaki fark da budur işte. Biz her daim bu ziyaretlerimize devam edeceğiz” dedi. 

“Şehrin en büyük hazinesi esnaflarımızdır”

AK Parti Milletvekili Veysel Eroğlu ise “Ahilik duasında diyor ki ‘İnançta sebat, doğru yolda olgunluk, dilde açıklık, sözde düzgünlük.’ Ben de bir esnaf çocuğu olarak esnaflarımızın halini çok iyi biliyoruz. Bu yüzden her daim destek veriyor ve elimizden geleni yapıyoruz. Şehrimizin en büyük hazinesi evine ekmeğini götürme derdinde namusu ile çalışan esnaflarımızdır” diye konuştu.

“Dün yalnız bırakılan esnafa bugün biz destek veriyoruz”

AK Parti Milletvekili Ali Özkaya ise “90’larda sürekli yaşanan krizler, istikrarsızlık, devalüasyon ve yalnızlaşan esnaflarımız TBMM’nin içinde hükümete tepki için yazar kasa fırlatırken bugün esnaflarımız kendini güvende hissediyor ve her türlü desteği de veriyoruz. Bu bizim hükümetimizin asli vazifesidir. Toplanan vergiler 90’lardaki hükümetlerin yaptığı gibi faize değil vatandaşlarımıza, esnaflarımıza destek olarak sunuluyor. ‘Eski Türkiye’yi özledik’ diyenlerin o günlerin hatırlatılması gerekiyor. Evet ana muhalefet o günleri özlemiş olabilir ama halkımız 19 yıldır AK Parti’ye destek vererek o günlerden adeta uzak duruyor” ifadelerine yer verdi.

“Esnaflarımızın yanındayız”

 AK Parti Milletvekili İbrahim Yurdunuseven de açıklamasında “Biz AK Parti hükümetleri olarak esnaf ve sanatkârlarımızın ülkemiz için ne kadar önemli olduğunu gayet iyi biliyoruz. Esnaf ve sanatkarlarımızın acımasız rekabete ve piyasa şartlarına karşı mutlaka korunması gerektiğine inanıyor, bununla ilgili çalışmalar yapıyoruz. Esnafımızı büyütüp tüccar, tüccarımızı büyütüp sanayici yapalım istiyoruz. Sanayicimizi büyütüp ihracatçı yapalım istiyoruz. Bunlarla birlikte ihracatımız artısın ve dünya devleri arasına girsin istiyoruz. İşte bu yüzdendir ki büyümek isteyen, daha çok çalışmak, daha çok üretmek, daha çok istihdam etmek isteyen her esnafımızın, tüccarımızın, sanayicimizin, iş adamımızın yanındayız.”

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE