Pazar, 26 Eylül 2021
.
.
Siyaset

Milletvekili Köksal, 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutladı

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, doktorların kutsal ve zor bir görevi yerine getirdiklerini söyledi.

Tarih
Milletvekili Köksal, 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutladı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutladı.

DOKTORLARIMIZ CANLA BAŞLA ÇALIŞIYORLAR

Milletvekili Köksal, doktorluk mesleğinin zorluğuna dikkat çekerek, "Doktorlarımız, zor bir görevi yerine getirmek için canla başla çalışıyorlar. Doktorlarımız Türkiye'nin tarihinde önemli bir rol oynamıştır. Tıbbiyeli Hikmet, İstiklal Mücadelesi'nde ön sırada yer almış, tam bağımsızlık taraftarı tutumuyla takdir toplamıştır. 1911'den bu yana Anadolu insanının savaştığı cephelerin gerisinde hep hekimler vardır. Özellikle bir yıldır tüm dünyada ve ülkemizde devam eden koronavirüs salgınında doktorlarımızın ve sağlık çalışanlarının önemi bir kez daha anlaşılmıştır. Salgınla mücadelede gerek doktorlarımız gerekse de sağlık çalışanlarımız toplum sağlığını korumak için gece gündüz demeden özveri ile çalışmalarını sürdürmüşlerdir." şeklinde konuştu.

SAĞLIK CAMİASININ HAKLARI SAVUNULMALI

14 Mart'ın, Türkiye'de modern tıp eğitiminin başladığı gün olarak kabul edildiğinin altını çizen Köksal, "Türkiye'de bugün tıp eğitiminin ne durumda olduğunu ayrıntıları ile anlatmaya gerek yok. Hastanelerdeki sistem, istatistik verilerine dönüşmüş durumda. Bütün bu hengamenin içinde sağlık çalışanlarının sosyal hakları da gözden kaçırılıyor. Sağlık camiasının hakları savunulmalı. Hastanelerdeki sağlık çalışanları hükümet partisinin referansıyla işe alınmamalı. Günümüzde de hekimlere yönelik şiddet, zaman zaman artmaktadır. Başta hekimler olmak üzere sağlık çalışanlarına yönelik hiçbir şiddeti kabul etmediğimizi bir kez daha hatırlatarak, bu duygu ve düşüncelerle bütün doktorlarımızın ve sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutluyorum." ifadelerini kullandı.

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE