Perşembe, 21 Ekim 2021
.
.
Siyaset

Yurdunuseven: "Var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz"

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, "Şehrimizin bir turizm merkezi olması amacıyla var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz." dedi.

Tarih
Yurdunuseven: "Var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz"

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili ve Tutuklu ve Hükümlü Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı İbrahim Yurdunuseven 2021 Yılı Devlet Yatırım Programı'na dahil edilen projelerle alakalı açıklamalarda bulundu.

Yurdunuseven, yaptığı açıklamada, "Şehrimizin bir turizm merkezi olması amacıyla var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz." dedi.

Milletvekili Yurdunuseven'in açıklaması şöyle:

"Yoğun mesai sarfederek gerçekleştirdiğimiz görüşmeler ve girişimlerimiz neticesinde, planladığımız Dinar ve Sandıklı'da Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ile Emirdağ ve Merkez'de İmam Hatip Lisesi projeleri 2021 Yılı Devlet Yatırım Programı'na dahil edildi. Dünyanın koronavirüs pandemisi kaynaklı ekonomik sıkıntılarla boğuştuğu dönemde devletimiz tekrar büyüklüğünü ve pandemi sürecini iyi yürüttüğünü gösterecek kalitede hamleler yapmaya devam ederek planladığımız projeleri yatırım uygulaması kapsamında desteklemeye devam ediyor.İlk aşamada Emirdağ'da 8 sınıfli Anadolu İmam Hatip Lisesi, Dinar'da 1, Sandıklı'da 2 atölyeli Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ve özellikle Merkez ilçemiz amacıyla son derece mühim büyük projelerimizden olan 24 sınıf  ve 200 öğrenci pansiyonu kapasiteli İmam Hatip Lisesi projemiz 2021 Yılı Devlet Yatırım Programı kapsamında gerçekleştirilecek inşallah. Şehrimizin eğitim ve öğrenimine büyük katkı sağlayacak bu projelerin şehrimize hayırlı olmasını temenni ediyorum." 

"VAR GÜCÜMÜZLÜ ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

"Binlerce senedir çoğu değişik medeniyete ev sahipliği yapmış şehrimiz, kültürel bakımdan çok varlıklı bir değere sahip. Bizler Afyonkarahisar'ın vekilleri olarak bu sayısal değeri günyüzüne çıkararak şehrimizin bir turizm merkezi olması amacıyla var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Bilhassa Frig Vadisi havzası ortamında  35 bin metrekare alanda yapılmasını planladığımız, ortamında yürüyüş yolları, seyir terasları, kır bahçesi, restoran, spor alanları, 13 bin metrekare yeşil alanın bulunduğu çoğu sosyal aktivitenin gerçekleşebileceği alandan meydana gelen Emre Gölü Çevre ve Frig Medeniyet Bahçesi projemizde ve Ayazini'de asırları barındıran tarihi dokuya zarar vermeden gerçekleştireceğimiz projelerimiz ile bu noktaların şehrimizin turizm merkezi olması noktasında çok büyük katkıları olacak. Tüm bu projelerde katkılarından ötürü başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere emeği olan herkese yürekten teşekkür ediyorum."

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE